Podróże grupowe bywają ciężkie, zwłaszcza z wycieczką zorganizowaną, zdarza się, że jest potrzeba zorganizowania dodatkowego transportu.

Należy mieć kontakt na .

Niezbędne rzeczy w autokarze

wynajem autokarów katowiceŚrodki bezpieczeństwa w autokarach to sprawa ważna i nie może zostać zbagatelizowana przez firmę zapewniającą przewóz.
Z podstawowych sprzętów na pokładzie autokaru na pewno powinna znaleźć się gaśnica; w przypadku większych autokarów nawet więcej niż jedna.
Dodatkowo przy szybach powinny być oznaczone miejsca na młotki do rozbijania owych szyb.
Niestety często brakuje samych młoteczków, ponieważ są kradzione lub gubione w trakcje podróży. Kolejną sprawą jest apteczka, którą notabene każdy kierowca powinien mieć w samochodzie.
To samo tyczy się autokarów.

Oprócz tego można by wymieniać jeszcze długo: zapasowe koła, lewarek.

Początki transportu osobowego

wynajem autokarów katowice Początki transportu masowego miały miejsce już w XIX kiedy to rozpowszechniły się omnibusy z napędem parowym.

Ogólnie maszyny parowe spowodowały rozwój gospodarki i wielu nowych gałęzi przemysłu.

A pradziadkiem omnibusów były dyliżanse ciągnięte przez konie z których korzystali ludzie pragnący dostać się z miejsca na miejsce. Jednak dyliżans był dość powolny, wrażliwy na uszkodzenia i napady. Następnym dużym przełomem dla transportu, również osobowego, był silnik spalinowy.

Pozwalał on na przewożenie większego ciężaru z większą prędkością niż maszyna parowa.

Dodatkowo był bezpieczniejszy, a jego obsługa nie była tak skomplikowana.
Wtedy zaczęły powstawać autobusy i autokary podobne do tych współczesnych.

Był to też początek transportu publicznego.

Niezastąpiony autokar

Są sytuacje w których autokar jest wręcz niezastąpiony. Wyobraźmy sobie podróżującą pociągiem czy PKS-em wycieczkę szkolną- około 30 dzieci w wieku gimnazjalnym jedzie razem z innymi pasażerami.

Do tego dochodzi kwestia organizacji i ewentualnych przesiadek, a to już bardzo komplikuje sprawę.

Po prostu na takie wycieczki wynajmuje się autokar, ewentualnie bus dla mniejszej ilości osób.
Jest to po prostu wygodne i bezpieczniejsze niż podróż komunikacją miejską, która owszem jest potrzebna, ale nie do tego typu transportu osób..